Kriza kot priložnost


Na našo novo vlado se je zgrnil plaz obtožb v zvezi s spornimi posli pri nabavi protikoronske opreme.
Da naj bi s posredovanjem omogočili visoke profite izbranim gospodarskim družbam? Čudim se temu linču.


Zakaj se javnost raje ne ozre malo okoli sebe in razmisli o naši stvarnosti. V kapitalizmu živimo. V družbenopolitičnem sistemu smo, v katerem je dovoljeno, še več, je priporočljivo tudi bogateti.
Vladni posredniki, ki so usmerjali to nabavno kalvarijo so agentje kapitalizma. V najčistejši obliki. Opravljali so svoje družbenopolitično poslanstvo, za katero so imeli tako legalnost kot legitimnost. V naši ustavi imamo zagotovljeno predstavniško demokracijo. Ljudstvo je vrhovni suveren in se vsake štiri leta odloča o svojih zastopnikih. V roke jim položi vso oblast. Za štiri leta. Vmes ljudstvo nima vzvodov za posredovanje. Tudi referendum, kot zadnje korekcijsko sredstvo za posredovanje pri spornih odločitvah parlamenta in vlade, je po zadnjih ustavnih spremembah postal “brezzobi tiger”. Ob pretresih – glej odstop premierja Šarca – “naši” poslanci naenkrat niso nujno več naši poslanci. Socialno čuteči in zelo moralni SMCjevci so naenkrat postali “njihovi”. Visoko moralo svojega apologeta Mira Cerarja so čez noč zamenjali za brez prizivnega kapitalista (Magna – Štajerska zelena polja). In ohranili službe.
Tudi Desus se je čez noč uklonil tistemu, “ki zdaj tala” – po poslancu Juršetu. In so ohranili službe.
Nekateri boste protestirali, da stiske naroda vendarle ne gre izkoriščati za dobičke Morda imate prav, a kaj boste naredili? Boste zahtevali odstopa Počivalška in Tonina? Lepo. Ni mi jasno kako boste to dosegli, a če vam vendarle uspe ali bo problem rešen? Kaj mislite ali so omenjeni gospodje solirali ali so imeli zaupni mandat za svojo politiko od premierja? Od premierja, ki je sicer znan kot učinkovit mož, ki drži vse niti v svojih rokah. Mož, ki že pred sejami vlade uskladi obravnavane teme z resornim ministrom, kot pripovedujejo ministri iz njegovih prejšnjih vlad. Tako, da so seje vlade zgolj formalnost, ki potrjuje premierjeve zamisli.


Naš aktualni premier, ki je sicer “kontrolfrik”, nikoli ni bil na formalni ravni povezan z barabijami podrejenih. Ali pa je bil formalno povezan a je, tki. barabija, zastarala.
Čudo, čudo, prečudno.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Urednikova beseda